جمله پند آموز

بازی سیاه


سنگین ترین چیزها برای آدم بار گناه است
اين نکات را در خريد اسباب بازي رعايت کنيد !

اين نکات را در خريد اسباب بازي رعايت کنيد !

کودکان در صورتي که اسباب‌بازي‌هاي نامناسب به دست آنها داده شود ممکن است به خود آسيب برسانند.اين توصيه‌ها را براي انتخاب اسباب‌بازي‌هاي ايمن براي کودکان رعايت کنيد:

- اطمينان حاصل کنيد که اسباب‌بازي که مي‌خريد، متناسب با سن کودکتان است (معمولا روي اسباب‌بازي برچسب سني وجود دارد).

- هميشه دستورات استفاده از اسباب بازي را بخوانيد.

- به کودکان زير 10 سال اجازه استفاده از اسباب‌بازي را که بايد به برق وصل شود را ندهيد.

- به کودکان زير 3 سال اسباب‌بازي ندهيد که داراي اجزاي کوچکي است که ممکن است به خفگي کودک منجر شود.

- اسباب‌بازي‌ها براي کودکان کم‌سن نبايد بند، روبان، بادکنک، باتري يا مغناطيس دگمه‌اي داشته باشند.

- همه اسباب‌بازي‌هاي را در قفسه يا کمد اسباب‌بازي قرار دهيد و کودکان کم‌سن را از اسباب‌بازي‌هاي کودکان بزرگتر دور نگهداريد.

اسباب‌بازی وسیله‌ای برای بازی‌کردن است که به‌طور معمول به‌وسیلهٔ کودکان و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در رشد و شکوفایی استعدادهایشان به آنان کمک می‌کند. البته مورد استفاده قرار گرفتن آنان توسط بزرگسالان و حیوانات غیر اهلی نیز غیر معمول نیست. وسایل متعددی به عنوان اسباب بازی تولید می‌شوند اما از هر وسیله ای هم نمی‌توان به عنوان اسباب بازی استفاده کرد. هر اسباب بازی باید استاندارد باشد(نه فقط اسباب بازی) و آرم استاندارد آن کشور یا قاره بر روی بسته یا خود وسیله حک شده باشد تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.بهتر است که از فروشگاه ها و شرکت های نامعتبر خریداری نشود.پس بای خرید یک اسباب بازی به این نکات توجه شود:

1-داشتن یا نداشتن مارک استاندارد محصول آن کشور یا قاره 2-شرکت سازنده(باید یک شرکت معروف باشد) 3-جنس آن اسباب بازی 4-رده سنی مشخص شده برای آن اسباب بازی(مثلا روی بسته آن نوشته شده که <برای کودکان بالای 3 سال>)

اگر به این نکات توجه نشود،ممکن است برای استفاده کننده خطراتی ایجاد شود؛مثلا ممکن است که رنگ آن اسباب بازی خطرناک و غیر استاندارد باشد و یا ممکن است دارای قطعات ریز باشد و برای کودکان زیر 3 سال خطر ناک باشد و...

اسباب بازی‌ها ریشهٔ ما قبل تاریخی دارند. در پایگاه‌های باستان‌شناسی عروسک‌هایی که بچه‌ها، حیوانات، و سربازان را تداعی می‌کنند، هر روزه یافته می‌شود. در زمان های قدیم کودکان خود برای خویش اسباب بازی می ساختند.بعد ها کسانی پیدا شدند که برای کودکان شروع به ساختن اسباب بازی کردند.این روز ها بازی کردن مجازی شده و کمتر کودکی با کامپیوتر آشنا نیست.
ساعت : 9:33 am | نویسنده : admin | مطلب قبلی | بازی سیاه

بازی سیاه | next page | next page